Nebankovní půjčky

Mnoho lidí zajisté v životě žažilo, žažívá, či v budoucnosti zažije chvíli, kdy bude potřebovat větší sumu peněz, kterou ale nemá našetřenou a chce tedy požádat o půjčku. První možností jsou bankovní půjčky. Poskytuje je velká část banek působících na českém finančním trhu. Výhodou jsou nízké úroky a nerizikovost těchto půjček. Nevýhodou ovšem pro některé občany České republiky je nutnost mít trestní rejstřík bez záznamů o vážnějších trestních činech, dále nutnost doložení výše příjmů žadatele o půjčku. Navíc vyřízení půjčky u bank trvá obvykle déle než u jiných institucí. Tyto zápory mohou přimět lidi k tomu, aby hledali jinou možnost, kde finance sehnat.

Nebankovní řešení půjček

Oblíbenou volbou bývají různé nebankovní instituce, podniky a společnosti, které poskytují mnohdy lepší podmínky pro půjčení vámi určené a chtěné částky. Jsou ochotny půjčit i bez doložení výše příjmů, půjčí vám i pokud již máte s jinou bankou či institucí uzavřenou smlouvu o půjčce peněz a teprve půjčku splácíte. Jisté firmy nabízí půjčky vyřízené během několika hodin či dnů, což může být pro mnohé jistě také výhodou. Protiklad ovšem tvoří mnohem vyšší úroky, než by tomu bylo u bankovních institucí. Za poskytnutí nebankovní půjčky někdy platíte také poměrně vysoký poplatek za vyřízení půjčky. S rozšiřujícím trhem s nebankovními půjčkami se bohužel objevují také společnosti, které chtějí vydělat na nepozornosti a důvěryhodnosti žadatelů o půjčku. Využívají také toho, že někteří lidé v nouzi potřebují peníze opravdu rychle a proto podepíšou prakticky cokoliv. Při podepisování platí zásadní pravidlo: důkladně si smlouvu pročíst, nechat si objasnit všechny body smlouvy, které vám nejsou jasné, nebo nejlépe – požádat právníka či advokáta, aby vám smlouvu zkontroloval a vás poté nepotkala nepříjemná překvapení. Například v podobě neúměrných úroků a vysokého přeplacení půjčky.

Široký výběr

V dnešní době existuje velké množství společností, které vám nebankovní půjčky poskytnou. Je problém najít tu nejlepší, kde vás půjčka peněz vyjde co nejvýhodněji. Je vhodné dát také na doporučení známých apod., kteří již mají s firmou zkušenosti. Vyplatí se také zapátrat na internetových stránkách s diskuzemi na téma nebankovní půjčky. I zde můžete číst pochvaly či kritiky na jisté společnosti, a to vám poté usnadní rozhodování a třeba také ušetří spoustu financí.

12.9.2012


Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Web o půjčkách. Nejsme poskytovatelem půjček.
Upozornění: Tento web může obsahovat neaktuální informace, na aktualizaci se pracuje